top of page
  • Zdjęcie autoraForest Design

Kolorowy Październik / The Colorful October

Październik rozpieścił nas pogodą i kolorami :) Jak to mawiała Ania z Zielonego Wzgórza "Jakże się cieszę, że żyję na świecie, w którym istnieje październik! Jakież to byłoby okropne, gdyby natychmiast po wrześniu następował listopad!"Drzewa mienią się żółciami i pomarańczami, wydaje się, jakby każdy liść uśmiechał się i cieszył tym cudownym jesiennym słońcem.W Lesie wysyp grzybów, podobno zapowiada to mroźną zimę. Muchomory darzę szczególnym uczuciem ;) A jaki jest Twój ulubiony grzybek?


Ognista czerwień i soczysta, głęboka zieleń - to co w Lesie najpiękniejsze! :)

Mały, leśny świat :)Mech lśni w słońcu, a panna Borówka przegląda się w kubeczku i zastanawia się, czy aby napewno jest najpiękniejsza w całym Lesie ;)Październikowa, kolorowa cisza. Gdzie niegdzie krzyczy sójka, słychać sikorki plotkujące na sosnowych gałązkach...


Czasem jest tak pięknie, że aż zapiera dech w piersiach, a w oczach stają łzy. Natura to najcudowniejszy i najmądrzejszy ze wszystkich twórców.


Złota godzina w październikowym, powoli zasypiającym Lesie. Słychać tylko wiatr i delikatny szelest spadających, pojedynczych liści...Paprocie toną w złocie i rdzy, to chyba moje ulubione leśne rośliny. Dawniej wierzono, że łączą ze sobą to co widzialne i niewidzialne...


Z każdym mijającym dniem, zmierzch zapada coraz szybciej...przyroda uspokaja się i cichnie.

Symbol października - cudowne, złociste dynie napotkane w sąsiednim gospodarstwie :)

I na koniec...dyniowe latte! Nie ma nic lepszego jak długi, jesienny spacer, a tuz po nim goraca kawa z korzennymi przyprawami :) Dziękuję Ci za wizytę, niedługo kolejne fotorelacje ! :)

Comments


bottom of page