• Forest Design

"Lipiec zasnął pod lipą"...Lipiec jest w tym roku bardzo upalny i senny. Dni są jeszcze bardzo długie, wieczory ciepłe szkoda zatem nie korzystać z energii słońca i warto wybrać się na choćby krótki spacer po dobrze znanych ścieżkach :)


Każdego dnia, nawet o tej samej porze Las wygląda zupełnie inaczej. Dzieją się inne sytuacje, zdarzenia, można znaleźć przepiękne skarby natury, doświadczyć innych emocji.Młode sosenki pięknie lśnią w słońcu...


W lato, szczególnie lubię popołudniowe i wieczorne przechadzki. Światło jest wtedy złociste i łagodne, przyroda wygląda wtedy niezwykle, choćby ta zwykła- niezwykła trawka udekorowana delikatną pajęczyną...ciekawe jaką niesie opowieść? :)


Samotna szyszka na starej, piaszczystej drodze, prowadzącej kiedyś z Dworu w B. do Dworu w sąsiedniej wsi.

Słońce niedługo schowa się za Las, ptaki śpiewają, gdzieś w oddali słychać Wilgę...
Szyszkowy trakt :)


I słoneczne, bursztynowe kropelki żywicy na sosnowym korzeniu...


W pewnym momencie, zauważyłam leżący na mchu... ołówek! Myślę, że to narzędzie pisarskie, jednego z mieszkających tu Krasnoludków ;)Słońce chowa się za szarymi obłokami. Z kieszeniami pełnymi skarbów wchodzę z powrotem w Las i kieruję się ku domowi.Uwielbiam obserwować porosty. Zachwyca mnie ich niezwykły wygląd i rożnorodność.Stare "Lisie osiedle", pamiętam je jeszcze z czasu dzieciństwa, przychodziłam tu z Babcią. Niektóre nory wciąż są czynne :)
Nad domem pojawił się Księżyc. Zawsze z niecierpliwością czekam na te nasze wieczorne spotkania ;)Dzień żegna się cudownym, kolorowym zachodem słońca. Chmury, które widać z okna pracowni wyglądają dziś wyjatkowo bajkowo.


Gwiazda wieczorna Wenus czuwa zawieszona tuż nas starym sosnowym Lasem.

Czuję zapach lasu i pola, w oddali szczekaja psy, śpiewają ptasi muzykanci.

Dobranoc.

#dzikamarchew #las #sosny #polskawieś #leśnapasja #leśnydom #szyszki #porosty #drzewa #mazowsze #krajobrazleśny #chmury #niebo #latowlesie #latoleśnychludzi #życienawsi #wieczórwlesie #laswlato #letnilas

© 2023 by Artist Corner. Proudly created with Wix.com

  • Ikona szara Pinterest
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
Forest  Design
Rabit Kajetan Królikowski

00-721 Warszawa, Polska

ul. Podchorążych 16 m. 25

NIP PL1251458010

REGON 147123125
 

Forest Design