top of page
  • Zdjęcie autoraForest Design

Sierpniowy spokój / The peaceful August

W lesie zaczynają pojawiać się kurki i podgrzybki. Jarzębiny i dzikie róże pięknie się rumienią, a w powietrzu unosi się zapach pierwszych opadających liści - przyszedł Sierpień :)

Poranki nadal są jasne i słoneczne, a my z wdzięcznością korzystamy z darów natury :)


Sierpień ma dla mnie kolor Cynii i smak...


Smak lata - jajacznica z kurkami prosto z pobliskiego, sosnowego lasu :) Po zjedzeniu śniadania ruszamy na łąki i pola, ciekawe co tym razem szykuje dla nas przyroda.

Nawłoć jeszcze kwitnie, niebawem jednak jej piękne żólte kwiaty zamienią się w urokliwe, puchate kotki...
Jarzębiny, dzikie róże i bzy czarne bardzo bogato obrodziły w tym roku. Według wierzeń ludowych zapowiada to srogą i mroźną zimę :)

Pierwszy dar od Natury :) Poznajesz czyje to piórko?Dzikie wino dało popis swoich wspinaczkowych talentów ;) Co przypomina Ci ten kształt? Według mnie to łóżko Elfów, lub Wróżek z pobliskiego lasu :)


W drugiej połowie dnia, na niebie pojawiają się ciemne chmury. Stanowią one wspaniały kontrast z rdzawymi odcieniami roślin na pobliskich polach :)


Topinambur także kwitnie bardzo bogato i obficie, wiecie, że jego podziemne bulwy są jadalne i bardzo smaczne?Dzisiejszy dzień jest bardzo "piórkowy", bardzo lubię dostawać takie "prezenty :)
Zaczyna wiać chłodny wiatr, chmury kłębia się po niebie, wracamy do domu na pyszny...


...sos z kurek! <3 Tym smakowitym zdjęciem kończymy dzisiejszy spacer. Dziękuję Wam za towarzystwo, do zobaczenie wkrótce moje kochane Leśne Ludki! :)

Comments


bottom of page