• Forest Design

Wyprawa nad Leśne Jezioro / The Forest Lake


W tym roku Jesień jest wyjątkowo piękna, spokojna i ciepła. Korzystając ze wspaniałej pogody wybraliśmy się na wycieczkę nad położone kilkadziesiąt kilometrów od miasta Leśne Jezioro. Miejsce okazało się naprawdę wyjątkowe, bardzo malowanicze, obfitujące w przeróżne gatunki roślin i zwierząt - niczym wyjęte z bajki.


Poranek wita nas słońcem, zatem zerkając na wrzosy za oknem wypijamy szybką poranną kawę i ruszamy :)Po około godzinie jazdy docieramy na miejsce. Parkujemy nieopodal lasu i zaczynamy marsz :)Jest bardzo słonecznie i ciepło, Las mieni się wszystkimi możliwymi barwami Jesieni.

Po około piętnastu minutach marszu nagle z pomiędzy sosen wyłania się Jezioro. Jesteśmy na miejscu.
Widok jest bajeczny. Dookoła cisza i miliony latających radośnie, drobnych ważek. Gdy spostrzegłam je po raz pierwszy miałam wrażenie, że otoczyły nas malutkie leśne wróżki...


Widoki przypominają mi nieco Finlandię, a Wam? ;)


Borówka bagienna zwana pijanicą, dorasta nawet do 100cm. Występuje na torfowiskach i bagnach. Jej nazwa pochodzi od rzekomego stanu odurzenia powodowanego przebywaniem w obecności jej owoców. Jest to mylne stwierdzenie, w rzeczywistości powoduje to pyłek kwiatowy bagna zwyczajnego (Ledum palustre), które rośnie zazwyczaj obok tej borówki, zdjęcie poniżej.

Pod nogami mamy całe dywany utkane z torfowców, starannie je omijamy.


Przy brzegach spotykamy ogromną różnorodność roślin typowo bagiennych, latem możemy trafić tu nawet na rosiczki :)Zachwycamy się, robimy zdjęcia i idziemy dalej. Postaramy się okrążyc jezioro i pokazać je wam od drugiej strony.
Cały czas prowadzi nas wąska ścieżka...


I jesteśmy dokładnie po drugiej stronie. Wybieramy to miejsce na mini piknik.


Będziemy odpoczywać tuż nad...domem krasnoludka ;)


Nie powiem, piekny ma widok, sama chetnie bym tu zamieszkała!Czas na gorącą herbatę z malinami i ciasto marchewkowe :)Ktoś tu przegląda się w herbatce ;)


Tym zabawnym kadrem kończę tę fotorelację. Mam nadzieję, że się Wam spodobała i, że choć odrobinę poczuliście bajkowo leśny klimat :) Do zobaczenia na kolejnych leśnych szlakach! :)

#jeśnejezioro #las #jesiennylas #bagnozwyczajne #pijanica #borowkabagienna #jesieńwlesie #październikwlesie #bagno #torfowisko #wrzos #grzyby #grzybobranie #leśnewróżki #krainawróżek #leśnadziewczyna #kobietalasu #wycieczkapolesie #roślinybagienne #magia #magianatury #forest #woodlang #forestlake #magic #forestdesign

© 2023 by Artist Corner. Proudly created with Wix.com

  • Ikona szara Pinterest
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
Forest  Design
Rabit Kajetan Królikowski

00-721 Warszawa, Polska

ul. Podchorążych 16 m. 25

NIP PL1251458010

REGON 147123125
 

Forest Design