top of page
  • Zdjęcie autoraForest Design

Podróż pod Ziemię czyli Groty MechowskiePodczas pobytu na Morzem, wybraliśmy się na krótką wycieczkę do leżących niedaleko Grot Mechowskich.Miejsce to leży w malowniczej i sennej wsi Mechowo. W pobliżu znajduje się parking, można zatem bezpiecznie zostawić pojazd i wyruszyć w kierunku jaskiń.
Groty to formacja skalna zbudowana z piaskowca, utwardzonego lepiszczem wapiennym. Zostały odkryte zaledwie 200 lat temu w 1818 roku.
Widok z góry, widać Groty w pełnej krasie. Mijamy kiosk z pamiątkami i biletami i schodzimy po schodkach w dół.
Przed wejściem do Grot rosną piękne, stare drzewa z odsłoniętym systemem korzeniowymWewnątrz jaskini znajduje się oświetlenie, nie ma więc obawy, że uderzymy się o coś lub o kogoś ;) Jest wilgotno i chłodno, ale nie na tyle aby czuć dyskomfort podczas zwiedzania.
Miejsce to jest wspaniałą atrakcją dla dzieci, wygląd zewnętrzny robi wrażenie, zaś korytarz jest krótki i bezpieczny do przejścia, nawet dla małego dziecka. Osoby dorosłe, o solidnej posturze, wysokie mogą mieć wręcz problem aby zmieścić się w wąskich i niskich korytarzach :)
Kolumny z piaskowca podczas setak lat przybrały fantastyczne, bajkowe kształty

Groty porasta gęsty, zielony mech, tworząc malowanicze mieniące się w słońcu kobierce. Widok jak z bajki!


Jak możemy przeczytać w opisie na tablicy przed wejściem, kolumny i korytarze kilka razy zawaliły się, zostały jednak odbudowane i umocnione.
Nierówna powierzchnia skał, mech, pajęczyny sprawiają, że wyobraźnia zaczyna pracować. Jestem pewna, że w świetle księżyca dzieją się tu magiczne rzeczy ;)Zwiedzanie korytarza zajmuje osobie dorosłej jakieś...2-3 minuty, co innego dzieci, przeważnie tak się im podoba, że zwiedzają jaskinię kilka razy pod rząd :)Jeżeli będziecie w Karwi lub okolicach koniecznie odwiedźcie to wyjątkowe miejsce, warto! :)

Comments


bottom of page