top of page
  • Zdjęcie autoraForest Design

Zaczarowana rzeka i leśne złoto/The River and the Woodland Gold

Luty kończy się, przed nami Wiosna. Ostatnio Zima ( zapewne na pożegnanie ;) pomroziła nieco i poprószyła śniegiem. Korzystając z wolnego dnia, udaliśmy się do Lasu poszukać pierwszych oznak nadchodzącej nowej pory roku :)Las cały pokryty jest białym, delikatnym puszkiem, ale ptactwo śpiewa radośnie, przekrzykując się wzajemnie. Słychać i czuć, że w ich serduszkach Wiosna na całego :)

Idziemy leśna drogą, która prowadzi raz w góre, raz w dół...

Nagle z daleka widać... malutki domek!

Podchodzę bliżej, przyglądam się...

To zwykły ...kawałek betonu, ale przyznacie, że wygląda cudnie? :)Przez las i okoliczne łąki przepływa piękna, dzika rzeczka. Szumi i pluska, przyciagając do siebie mnóstwo ptaków i innych leśnych mieszkańców. Dookoła widoczne są np. ślady żerowania bobrów.Świeci piękne słońce, a my dalej wypatrujemy śladów wiosny...


Brzeg rzeki jest dziki, nieuregulowany, widok jest bardzo malowniczy :)


Pąki stają sie coraz bardziej widoczne, rozglądamy się uważnie i nagle...

Są! Leszczyny - czyli leśne, przedwiosenne złoto :)
Kwitnące leszczyny wyglądają tak pięknie i zwiewnie :) Leszczynowe kotki mają wiele właściwości prozdrowotnych. Herbatka z suszonych kotków leszczyny jest wspaniałym środkiem napotnym, moczopędnym, poleca się ją przy przeziębieniach, problemach z przewodem pokarmowym. Odwar ma właściwości moczopędne, przeciwzapalne, bakteriobójcze, osłaniające, uodparniające i ściągające (przyspieszaja gojenie ran). Zanim jednak zdecydujesz się na jej stosowanie upewnij się czy nie masz alergii, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Spod śniegu wyglądają jakby nigdy nic, zieloniutkie paprocie :)


Od takich widoków, od razu cieplej robi się na sercu! :)Zadowoleni z odnalezienia pierwszych zwiastunów Wiosny, pomału żegnamy się z Lasem i wracamy do domu :) Tutaj znajdziecie link do wpisu na blogu sprzed roku, w którym podaję przepis na herbatke leszczynową :) https://www.forestdesign.pl/blog/zwyczajna-niezwyczajna-herbatka-leszczynowa Dzięki za wspólny spacer, do zobaczenia wkrótce! :)

1 Comment


Monika Kudryk
Monika Kudryk
Mar 02, 2019

Aniu, zdjęcia piękne, a ten domek to coś niesamowitego :)

Like
bottom of page