top of page
  • Zdjęcie autoraForest Design

Często boli Cię głowa? Zatoki nie dają spokoju? Czyli sól i jej niezwykłe właściwości :)


Dziś opowiem Wam troszkę o... soli :) Ciężka była dla mnie ta Zima, byłam praktycznie non stop chora. Katar, kaszel, ból głowy i nawracające stany zapalne zatok... Okropieństwo! Łykałam całe tony leków, biegałam po lekarzach, ale efekty były raczej marne, dolegliwości wracały. Czułam, że nie powinnam obciążać już organizmu chemią apteczną i postanowiłam siegnąć do tradycyjnych metod, jakimi kurowały się niegdyś nasze babcie :) Sól niweluje ucisk, ból glowy i jak to mawiały nasze babcie "wyciąga wilgoć" z zatok ;)


Sól morska Forest Design

Sól morska Forest Design Anna

Zatem, jeżeli często boli Cię głowa, wraca zapalenie zatok, czujesz ucisk i ból podczas codziennych czynności, polecam Ci okłady z gorącej, gruboziarnistej soli.

Jeżeli nie masz innych dolegliwości takich jak migrena czy nadciścnienie, również możesz wypróbować tę metodę (zawsze oczywiście warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeżeli masz wątpliwości czy możesz ją zastosować.)


Sól morska w hustce

Do sporządzenia okładu potrzebne nam będą: - sól gruboziarnista (ok. 2 garście) - woreczek lniany lub bawełniany - ja wykorzystałam starą, bawełnianą chusteczkę, którą własnoręcznie zrobiła kiedyś moja droga Babcia :) - gumka lub sznureczek - patelnia, mikrofalówka lub piekarnik


woreczek z hustki

Sól wsypujemy np. na patelnię i podgrzewamy dosłownie minutkę, dwie, nie dłużej. Jeżeli zaczyna "skwierczeć", szybko zdejmijcie patelnię z ognia, bo sól zacznie się palić. Po zdjęciu z patelni jest ona bardzo gorąca i długo trzyma ciepło, więc proszę zachowajcie szczególną ostrożność podczas przesypywania jej na materiał, zwłaszcza, gdy macie w domu dzieci lub zwierzaki.


Gorąca sól z patelni

Sól jest już gotowa, zatem ostrożnie przesypuję ją na wcześniej przygotowaną chusteczkę


Okład z soli z patelni

Łapiemy zawiniątko gumką lub sznureczkiem i kładziemy się spokojnie z naszym naturalnym okładem. Jeżeli okład jest zbyt gorący lub czujesz dyskomfort, zastosuj koniecznie dodatkową warstwę materiału. Leżymy z zawiniątkiem na głowie dopóki jest ciepłe i daje przyjemne ukojenie. Ja czuję ulge niemal od razu, to bardzo miłe uczucie i dodatkowy relaks :)


Zabieg z użyciem tej samej soli możemy powtórzyć 3-4 razy, podobno potem sól traci swoje uzdrawiające właściwości. Zaleca się aby okłady stosować tuż przed pojściem spać, gdyż wyjście na powietrze z rozgrzanymi zatokami może pogorszyć ich stan. Dodatkowo na czole, może pojawić się zaczerwienienie, które jednak szybko ustępuje :)


okłady z soli gruboziarnistej

Pamietajcie, że jest to metoda jedynie wspomagająca docelowe leczenie, nie może ona zastąpić wizyty u lekarza jeżeli jej potrzebujecie.

Comments


bottom of page