top of page
  • Zdjęcie autoraForest Design

Domowa magiczna świeca / Home made magical candle✨

Dziś pokażę Wam jak w szybki i prosty sposób stworzyć własną magiczną świecę, pełną naturalnych dodatków. Gotową świecę możecie zostawić dla siebie lub podarować komuś bliskiemu. Jestem pewna, że będzie zachwycony!✨

✨Czego potrzebujemy do zrobienia naszej świecy? ✨szklanka, lub ozdobny słoiczek ✨wosk (lub parafina), resztki świec ✨knot ✨garnuszek do roztapiania wosku ✨ulubione olejki eteryczne ✨przyprawy np. cynamon, imbir ✨ulubione naturalne dodatki np. suszone owoce, kwiaty,szyszeczki inne części roślin ✨barwnik, brokat

Aby ułatwić sobie pracę knot możemy umieścić w specjalnym metalowym uchwycie (takim jak w tealightach) ale nie jest to konieczne.

Najpierw przygotowujemy nasze naturalne dodatki, ja użyłam malutkich suszonych różyczek, owoców jałowca, wrzosu i lawendy.


Lubię ciężkie, korzenne aromaty, do roztopionego wosku dodam zatem odrobinę olejków: cynamonowego, z drzewa sandałowego i różanego. Można wsypać także nieco cynamonu lub imbiru.


Aby nadać świecy magii i bajkowości użyję także tęczowego, śnieżnego brokatu✨


Na dnie szklanki umieszczam wcześniej podklejone taśmą trzymadełko z knotem i idę podgrzać wosk. Możecie zrobić to bezpośrednio na małym ogniu, lub w kąpieli wodnej.

Do garnka z roztopionym woskiem dodaję olejki i mieszam. Na tym etapie możecie dodać także barwnik i przyprawy. Rozgrzany wosk wlewam ostrożnie do szklanki i wsypuję nieco dodatków.
Wosk/stearyna szybko tężeją, zatem dolewamy resztę i ozdabiamy dodatkami :)

Z zachowaniem szczególnej ostrożności możemy poprosić o pomoc nasze dzieci lub młodsze rodzeństwo, takie dekorowanie będzie dla nich prawdziwą frajdą :)


Pięknie to wygląda :)

Nie przejmując sie za długim knotem, zostawiamy świecę do zastygnięcia :) Ale pachnie!!!

Gdy świeca stwardnieje przytniemy knot.


Następnego dnia przycinamy knot i cieszymy się cudnym, bajkowym, pięknie pachnącym i w pełni naturalnym dodatkiem do naszego domu :)Miłej zabawy Kochani! Dajcie znać jak Wam poszło! :) ✨

Comments


bottom of page